Wydawca treści Wydawca treści

25-lecie Nadleśnictwa Stąporków

W dniu 19.10.2018 r. odbyła się uroczystość związana z obchodami 25-lecia istnienia Nadleśnictwa Stąporków. Uroczystość zapoczątkowana została Mszą Świętą w Parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Stąporkowie w intencji pracowników, emerytów oraz zmarłych pracowników-leśników Nadleśnictwa Stąporków, prowadzoną przez Księdza Stanisława Wlazło duszpasterza diecezjalnego leśników.

W obchodach uczestniczyli m.in. zastępcy dyrektora RDLP w Radomiu Pan Marek Szary oraz Pan Piotr Kacprzak, Poseł na Sejm Dariusz Bąk, wicestarosta konecki Pan Andrzej Lenart,  Burmistrz Miasta i Gminy Stąporków Dorota Łukomska, dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Stąporkowie Katarzyna Sorn, Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Kielcach Aldona Sobolak, przedstawiciele lokalnych samorządów, organizacji, szkół, PSP i Policji, a także zgromadzeni leśnicy - obecni i emerytowani pracownicy Nadleśnictwa Stąporków.

W trakcie dalszych uroczystości wygłoszony został referat przygotowany przez Nadleśniczego Nadleśnictwa Stąporków Pana Zbigniewa Wijas (stojącego na czele Nadleśnictwa niezmiennie od 25 lat), w którym to przywołane zostały m.in. początki powstawania nadleśnictwa oraz teraźniejszy zakres/działania i osiągnięcia Nadleśnictwa i jego pracowników. Następnie odbyły się krótkie przemówienia, gratulacje i życzenia jubileuszowe od zaproszonych Gości.

Uroczysty charakter tego dnia nadała również oprawa muzyczna prowadzona przez Zespół Sygnalistów Myśliwskich przy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu.

Uroczystość zakończyła się uroczystą kolacją jubileuszową.